Instalacje sieci LAN

Instalacje sieci LAN

Skrót LAN pochodzi od angielskiego określenia „local area network”, co oznacza po prostu lokalną sieć komputerową. Jej instalacja umożliwia połączenie ze sobą znajdujących się w jednym budynku komputerów stacjonarnych, laptopów, wymianę plików między nimi oraz łączenie ich z Internetem.

Podłącza się do niej również urządzenia biurowe takie jak skanery, drukarki czy plotery. Prawidłowo wykonana i podłączona sieć LAN jest gwarancją szybkiego, prostego i niezawodnego wymieniania plików między komputerami, drukarkami i skanerami, co ma szczególne znaczenie w firmach i przedsiębiorstwach. Brak konieczności używania pamięci przenośnych oraz możliwość korzystania z podłączonych telefonów i centrali telefonicznych to nie tylko oszczędność czasu, ale i pieniędzy. Instalacje sieci LAN sprawiają, że praca firmy jest efektywniejsza.

Wykonujemy instalacje sieci LAN spełniające wymagania oraz oczekiwania naszych Klientów. Instalujemy sieci strukturalne w pomieszczeniach biurowych, na terenie całych firm, jak również w domach prywatnych. Dbamy o stworzenie rozwiązań, pozwalających na swobodną wymianę między sobą informacji, a także umożliwiających dzielenie między sobą zasobów komputerowych czy peryferyjnych urządzeń.

Nasze usługi

Na instalację sieci LAN z roku na rok decyduje się coraz większa ilość właścicieli firm i osób prywatnych. Rozwiązanie to zyskało ogromną popularność dzięki możliwości szybkiego łączenia komputerów i innych urządzeń oraz przetwarzania danych na niewielkiej powierzchni, na przykład jednego pokoju lub jednej kondygnacji. W zależności od określonych potrzeb systemu możemy zaproponować jedną z kilku powszechnych typologii:

  • szynową: elementy – nie licząc granicznych – połączone są z sąsiadującymi z dwóch stron,
  • pierścieniową: elementy połączone są odcinkami przewodów i tworzą w ten sposób zamknięty pierścień,
  • gwieździstą: z punktu centralnego, przełącznika lub
    koncentratora rozchodzą się pojedyncze przewody, z których każdy
    prowadzi do jednego urządzenia,
  • drzewiastą: jest to kombinacja topologii gwiazdy i magistrali. Pod względem budowy podobna jest do drzewa binarnego.

Rozwiązania dopasowujemy pod kątem m.in. wymogów bezpieczeństwa, dopuszczalnej długości łącza, liczby podłączanych stacji, itd. Zawsze szczegółowo omawiamy plany z Klientami, rozwiewając wątpliwości oraz objaśniając proponowane przez nas rozwiązania.

Nasza firma wykonuje instalacje sieci LAN w oparciu o gotowe projekty, ale też chętnie doradzamy naszym Klientom w stworzeniu struktury najlepiej odpowiadającej profilowi działalności oraz warunkom lokalowym. Prace rozpoczynamy od wykonania pomiarów oraz przygotowania założeń niezbędnych do zbudowania systemu, następnie rozważamy dobór odpowiednich podzespołów, by później przeprowadzić montaż – mając przy tym na uwadze dokładne wykonanie poszczególnych elementów, zapewniając jak najlepszą integralność oraz funkcjonalność całego systemu.

W ramach instalacji sieci LAN w budynkach firmowych, edukacyjnych i domowych zajmujemy się również instalowaniem serwerów i komputerów oraz konfiguracją całej instalacji. Możemy wykonać również między innymi udostępnianie plików i drukarek czy współdzielenie zasobów.

Zalety i korzyści

Szybka wymiana plików między podłączonymi urządzeniami oraz oszczędność czasu i pieniędzy to tylko kilka z wielu korzyści wynikających z instalacji sieci LAN. Profesjonalnie zamontowana sieć LAN pozwala na współdzielenie zasobów drukarek i ploterów, plików i programów oraz baz danych.

Za jej pośrednictwem można również tworzyć grupy robocze, łatwo komunikować się przez Internet lub telefonicznie oraz umożliwić wszystkim podłączonym do niej na zdalny dostęp danych przez Internet. Dodatkowo zainstalowanie sieci LAN wiąże się z ograniczeniem wydatków, których wymaga zakupienie stacji roboczych.

Naszą ofertę kierujemy przede wszystkim do przedsiębiorstw z różnych branż, które chcą usprawnić funkcjonowanie firmy, ale także do placówek edukacyjnych z pracowniami informatycznymi. Z sieci LAN mogą skorzystać również klienci indywidualni, którzy we własnym domu chcą stworzyć wspólny, zintegrowany system między sprzętem komputerowym.